zeonforces.net - Polski Serwis Mobile Suit Gundam
 
Untitled Document
Jedyne czego chcą to żebyście się bali

Zwykle nie oglądam japońskich horrorów. Oni mają cholerny talent, a ja cholernie słabe nerwy do tego typu rzeczy. Naprawdę zależy mi na spokojnych nocach. Od tego zależy cały mój następny dzień. Po prostu budzisz się nad ranem i zdajesz sobie sprawę, że zamiast spać, myślałeś o tych wszystkich głupich i nieprawdziwych rzeczach. Wiedziałeś, że to wszystko zwykła fantazja jakiegoś małego, azjatyckiego człowieczka, ale mimo to leżałeś nakryty kordłą po uszu i starałeś się sprawiać wrażenie jak najmniej żywego.

To takie do bani. Jakiś koleś wymyślił sobie w swojej chorej wyobraźni jedną, półtorej godzinną historyjkę, a ty musisz przez to pokutować całą noc. Dopiero kiedy zostajesz sam w ciemnym pokoju uświadamiasz sobie jak bardzo straszny był ten film. Nie będę oceniał gry aktorów bo i tak nie jestem w tym żadnym specem. Napewno na długo w pamięci zostanie mi wizerunek hm... chyba "głównej" bohaterki (ci Japończycy to dopiero umią zrobić pożytek z pudru i czarnego makijażu).

Muszę po prostu wspomnieć jeszcze o tych wszystkich momentach, kiedy obraz zbliżony jest na tył (lub jaką inną część) głowy bohatera który powoli, stopniowo, bez pośpiechu obraca ją i kiedy widać już jego przerażoną minę nagle BUUUM! pojawia się twarz upiora i już siedzisz na własnej kupie. To jest właśnie najlepsze, wiesz, że za chwilę nastąpi ten kulminacyjny moment, ale nie znasz dokładnej sekundy i najchętniej zamknęłoby się oczy.

Muzyka, jak to w tego typu horrorach, nie do winampa, ale z filmem jak najbardziej. Trzyma klimat, ale nie wsłuchujesz się w nią za bardzo.


Naprawdę świetny horror. Myślę, że po japończykach nie można się było spodziewać czegoś innego. Mają do tego dar skurczybyki :) Polecam, a żeby Was zachęcić jeszcze bardziej dodam, że końcówka filmu naprawdę robi wrażenie.


Recenzent: Pogo
T ytuł filmu: Shutter
Długość: 97 minut
Rodzaj: Horror
Strona oficjalna (polska): http://www.widmo.vision.pl/

Main
»
Strona główna
» Redakcja
» Forum Anime Rebellion
» Forum KTA
» Historia strony
» Reklama
» Konkurs Teledysków Anime
Recenzje
»
Anime

» Film
»
Pierwsze wrażenie

Teksty
»
Tutoriale
Multimedia
»
Teledyski
(AMV)
» Programy
Prace fanów
»
fan Ficks
»
fan Gfx

 
Rei Official Website ~ always for JMUSIC world