zeonforces.net - Polski Serwis Mobile Suit Gundam
 
Untitled Document

Film od 18 lat...ale kogo to obchodzi ?

 

Mówiąc najkrócej, "Sex is zero" jest koreanśkim odpowiednikiem amerykaśkiej produkcji "American Pie". Akcja rozgrywa się w Japonii i pokazuje beztroskie życie studentów. Eun - główny bohater filmu - jest właśnie jednym z nich. Niestety ten wspaniały czas nie jest dla niego sielanką. Dni mijają mu na samych wpadkach, które przychodzą zawsze w najgorszych i najmniej oczekiwanych momentach. Nie żąda on od życia zbyt wiele poza dobrą zabawą i spełnioną miłością. Niestety, najwidoczniej to i tak za dużo, bo choćby Eun się bardzo starał to zawsze coś mu nie wychodzi. W dodatku, jego porażki nie są tymi, które po latach miło się wspomina. Co najgorsze, większość z nich odbywa się z udziałem dziewczyny o której względy bohater się stara. "Sex is zero" przewyższa "American Pie" ilością i bezpośredniością tych wszystkich incydentów. Jak już iść w tym kierunku to na całość. Tego właśnie zabrakło w "amerykańskiej szarlotce", a w "Saekjeuk shigong" jest tego pod dostatkiem. Eun ma również kolegów, których pomysły nie jednego filozofa wprawiłyby w osłupienie. Dzięki nim dowiecie się np. jak zrobić jajecznicę bez jajek ;) Już od pierwszych scen filmu można zorientować się w całej sytuacji, dlatego przez całość jego trwania będziesz oczekiwać na kolejne śmieszne sytuacje nie zastanawiając się nad sensem i dalszym rozwojem fabuły.


Jak przystało na tego typu komedię (co można i wywnioskować po samym tytule), całość akcji obraca się praktycznie wokół sex'u. Zaloty, podglądanie, nieudane podrywy, sex i masturbacja to praktycznie wszystko czym ten film żyje.

Zdecydowanym błędem reżysera było wprowadzenie problemu aborcji, robiąc z filmu komedio-dramat. Dlatego właśnie przez połowę filmu ocieramy łzy ze śmiechu a następnie łzy wzruszenia. W niektórych momentach, dramatyzm był tak duży, że odnosiłem wrażenie, że początkowa 'śmieszność' "Sex is zero", była tylko zmyłką autora. Pasowało to do siebie wszystko jak pięść do nosa, a w dodatku psuło całą atmosferę, zbudowaną z początku. Balansowanie pomiędzy dramatem a komedią, jest tu po prostu zbyt duże. Końcówka filmu była dla mnie najtrudniejsza do przebrnięcia.


Gra aktorów nie wyróżnia się na tle tego co widziałem do tej pory, ale na uznanie zasługuje ich mimika i sposób poruszania się. Pomijając, że niektóre sytacje po prostu zwalały z krzesła to patrząc jeszcze na to co 'pojawiało' się na twarzy bohaterów, można już było nie być w stanie podnieść się z ziemi. Przez to został obalony także mit, jakoby miny postaci mang i anime nie były do odtworzenia w rzeczywistości ;)

"Sex is zero" pozbawiony jest jakichkolwiek piosenek. Co najwyżej nieskomplikowane melodie. Szybkie, wolne, smutne i wesołe, w zależności od tego co dzieje się na ekranie. Nie wiem czy uznać to jako plus czy minus bo z jednej strony jeśli miałbym przez 90 minut wysłuchiwać jakichś śpiewanych japońskich tekstów, to nie wiem jak Wy, ale ja nie cieszyłbym się z tego powodu za nadto. Jescze gorzej gdyby zachciało im się śpiewać po angielsku co moim zdaniem wychodzi im już tragicznie. Jakaś muzyczka sobie gra, nie zwracasz na nią zbytniej uwagi, ale zdajesz sobie sprawę z jej obecności. Nie przeszkadza, a to jest chyba najważniejsze.


Polecam ten film dla wszystkich rządnych wyśmienitej zabawy, młodzieżowego i prostego humoru. Jeśli seria "American Pie" to dla Was za mało, "Sex is zero" powinien spełnić Wasze (prawie) wszystkie wymagania. Jedyną niedogodnością jest wprowadzenie tu wątku dramatycznego, jednak to za mało, żeby zniechęcić do tego tytułu. Więc kończąc krótko: Musicie to zobaczyć!

Recenzent: Pogo
T ytuł filmu: Sex Is Zero
Długość: 96 min
Rodzaj: komedia, dramat
Strona oficjalna:

 

 

 

 

 

 

 

Main
»
Strona główna
» Redakcja
» Forum Anime Rebellion
» Forum KTA
» Historia strony
» Reklama
» Konkurs Teledysków Anime
Recenzje
»
Anime

» Film
»
Pierwsze wrażenie

Teksty
»
Tutoriale
Multimedia
»
Teledyski
(AMV)
» Programy
Prace fanów
»
fan Ficks
»
fan Gfx

 
Rei Official Website ~ always for JMUSIC world