zeonforces.net - Polski Serwis Mobile Suit Gundam
 
Untitled Document

"Ludzie jedzą krowy i kurczaki, a wampiry piją ich krew.
Więc, czemuż to nie ma istnieć ktoś, kto będzie pić wampirzą krew? "

 

 

"Jestem Crusnik.Wampir, który pije krew wampirów" - tak przedstawia się nam w pierwszym odcinku główny bohater "Trinity Blood"... Czy one nie brzmią wspaniale ?! ^_^ Wampiry - postrach ludzi. Nieśmiertelne, silne, piękne i krwiożercze. Czego to już człowiek nie robił żeby się ich pozbyć i ile to mu już razy to nie wychodziło. Nosferatu zdecydowanie mieli za dobrze na ziemi. Wreszcie pojawił się ktoś kto ostro przejedzie im się po du*ie !

Pierwszy odcinek to lawina zagadek. Ledwie dojdziesz o co biega a tu nagle kolejne zaskoczenie.
Ludzie znowu dali ciała i po raz kolejny coś spieprz**i. A co tym razem? Armagedon! Nad ziemią zapanowały ciemne czasy. Chaos i panika. Główna władzę przejmuje Watykan. Papież jest bardzo młodą i niezdecydowaną osobą która nie potrafi podjąć samodzielnej decyzji i ciągle musi słuchać podpowiedzi innych osób. Z ciemności pojawiają się tajemnicze postacie mordujace i terroryzujące ludzkość. Duchowieństo wydaje się być bezsilne ale naszczęście ma kilka "asów" w rękawie.

Nocny lot sterowca. Nic nie wskazuje na to, że za chwilę zamieni się w koszmar...

Tyle można się dowiedzieć na temat "Trinity Blood". Po pojawieniu się napisów końcowych czuje się ogromny niedosyt i ma się ochotę na więcej bo, wierzcie mi, to anime wciąga już od pierwszych minut.

Kreska jest wspaniała. Po raz kolejny możemy zobaczyć wykorzystanie grafiki komputerowej. Świetna gra cieni, efekty świetlne - to wszystko znajdziecie tutaj.

Muzyka to głównie elektronika która według mnie odegrała tutaj swoją rolę. Nie przebija się na pierwszy plan i dodaje wspaniałego klimatu jako tło. Zdarzają się również chóry które podkreślają powagę sytuacji i powodują miłe, szybsze bicie serca :) Openin i Ending to dla mnie totalna porażka jeśli idzie o piosenki. O ile jeszcze Opening ujdzie w tłumie (ale takim naprawdę dużym tłumie), to końcowa piosenka sprawia, że aż wszystko podchodzi ci pod gardło i masz wrażenie, że zaraz całość zwrócisz na monitor (nie wiem, może to dlatego, że byłem po obiedzie?) Tak to jest jak japończycy zabierają się za śpiewanie po angielsku...


Pierwszy odcinek, a już zapowiada się tak świetnie. Hellsing+Trigun+Matrix (i może coś jeszcze) - w jeszcze lepszym wydaniu.

 

Recenzent: Pogo
Tytuł anime: Trinity Blood
Ilość widzianych odcinków: 1
Strona oficjalna: http://www.kadokawa.co.jp/toribla/

 


Main
»
Strona główna
» Redakcja
» Forum Anime Rebellion
» Forum KTA
» Historia strony
» Reklama
» Konkurs Teledysków Anime
Recenzje
»
Anime

» Film
»
Pierwsze wrażenie

Teksty
»
Tutoriale
Multimedia
»
Teledyski
(AMV)
» Programy
Prace fanów
»
fan Ficks
»
fan Gfx

 
Rei Official Website ~ always for JMUSIC world