zeonforces.net - Polski Serwis Mobile Suit Gundam
 
Untitled Document

Każdy z nas ma w sobie ukryte pragnienia o których nie zdaje sobie sprawy

 

 

Bogaci zastanawiają się jak biedni mogą się uśmiechać, a biedni zastanawiają się jak bogatym nie zbrzydnie ta "gonitwa za pieniądzem". Jedni twierdzą, że "mamona" nie śmierdzi a drudzy na odwrót. Pieniądź nakręca świat, a świat nakręca pieniądz. Niektórym wydaje się że są wolni, chociaż o prawdziwej wolności nie mają pojęcia i nienawidzą wszystkich którzy twierdzą, że są w czymś lepsi od nich, zwłasza jeśli mają to bez żadnych wydatków. Społeczeństwo od zawsze było podzielone na dwie wartswy - Są równi i równiejsi, bogaci i biedniejsi, milionerzy i nędzarze, zbrodniarze i rzetelnie sumienni. Jednak na tym nie koniec. Psychika ludzka również dzieli się przez dwa. Choćby było nam nie wiem jak dobrze, to jednak zawsze jest mało i mało. Nawet kiedy mamy już wszystko jesteśmy ciekawi jak to jest to wszystko stracić. Spokojny urzędnik, po godzinach dyplomatycznych rozmów oraz ciągłego poruszania tematów o społeczeństwie i polityce, musi wyładować swój akumulatorek. Z chęcią poszedłby do pobliskiego bulderu ale media nie śpią! Tylko czekają żeby skompromitować takiego bogacza i doszczętnie zrujnowac mu życie. Na szczęście są ludzie któży wiedzą w jaki sposób pomóc tym nieszczęsnym urzędnikom i jednocześnie zarobić na tym niezłą kasę...grubą kasę.

Każdy człowiek jest na swój sposób dziwny i ma pewien odchył, jednak "Speed Grapher" prezentuje ciekawy zestaw "pomyleńców". I tak oto poznamy między innymi mężczyznę który marzył aby nie mieć kości i osiągnąć gibkość zupełną, kobietę która żywi się klejnotami i wreszcie - głównego bogatera o imieniu Saiga, który podnieca się podczas robienia zdjęć (słowem - staje mu ;P ) Typowy młodzieniec bez żony, dzieci i rodziny, całkowicie poświęcający się swojej pracy. Pracoholik który jest cholernie dobry w swoim fachu. Jak przystało na zawodowego fotoreportera - zawsze wtyka nos w nieswoje sprawy i pakuje się w niezłe tarapaty.

To już standart, że nowe produkcje anime oprócz wciągającej fabuły muszą prezentować też i wysoki poziom graficzny. "Speed Grapher" pod tym względem wykonany jest bardzo dobrze. Jeśli wziąść pod uwagę całość, najlepiej zostały tu wykonane efekty świetlne. Płomienie ze świec czy zapalniczki, dym z papierosa, wystrzały z pistoletu - zrobiono je prawie w całości za pomocą komputera i otrzymano bardzo dobry efekt. Jednak nie obeszło się bez gaf w rysunkach. Nie zdarza się to często ale w niektórych momentach można odnieść wrażenie, że dany fragment został narysowany "na szybkiego". Chwilami postacie poruszają się jakby miały metalowe buty a samochody, jakby były poduszkowcami - suną się po drodze. Może trochę się czepiam bo zdarza się to, jak narazie, bardzo żadko i nie przeszkadza w zagłębianiu się w klimacie "Speed Grapher'a". Jednak czym by było anime bez minusów ;) Jeśli chodzi o dalszą część graficzną typu wybuchy i eksplozje to powinny zadowolić nawet najwybredniejszego pirotechnika.


Muzyka to moim zdaniem największy atut "Speed Grapher'a". Słysząc smutną grę na fortepianie i tragiczny moment walki po prostu się "rozpłynąłem". Dźwięki charakteryzujące zbliżający się punkt kulminacyjny odcinka są tak genialne, że już na samo usłyszenie ich - serce bije szybciej. Brawa dla twórców za to, że nie postawili tak wspaniałej muzyki na pierwszy plan. To dziwne ale kiedy ogląda się to anime prawie wogóle nie zwraca się na nią uwagi chociaż doskonale czuje się jej oddziaływanie...hm, trudno to opisać ;)

Chciałbym wam napisać dużo więcej o fabule "Speed Grapher'a" jednak wiem, że jeśli to zrobie - będzie to mój duży błąd. Po obejrzeniu 5 odcinków jestem jak najbardziej pozytywnie nastawiony na ten tytuł. Musicie zobaczyć w jaki sposób można wspaniale połączyć elementy rzeczywistości z fantastyką.

Recenzent: Pogo
Tytuł anime: Speed Grapher
Ilość widzianych odcinków: 5
Strona oficjalna: http://www.speed-grapher.com

 


Main
»
Strona główna
» Redakcja
» Forum Anime Rebellion
» Forum KTA
» Historia strony
» Reklama
» Konkurs Teledysków Anime
Recenzje
»
Anime

» Film
»
Pierwsze wrażenie

Teksty
»
Tutoriale
Multimedia
»
Teledyski
(AMV)
» Programy
Prace fanów
»
fan Ficks
»
fan Gfx

 
Rei Official Website ~ always for JMUSIC world