zeonforces.net - Polski Serwis Mobile Suit Gundam
 
Untitled Document

Magia, technologia, wilki i Czerwony Kapturek...

 

 

Dawno, dawno temu, w odległej krainie, żył młody mężczyzna. Był one biegły w magii, a ponad to posiadał technologiczny talent, pozwalający mu na tworzenie potężnych broni. Pewny siebie, przyrzekł że nikt z nim nie zwycięży. Człowiek ten stawił czoło wielu niebezpieczeństwom, udało mu się nawet pokonać diabła.
Bóg bojąc się nieograniczonego potencjału ludzi podzielił świat na dwoje. Jedna część z ludźmi posługującymi się magią, jedna z ludźmi używającymi technologii.
Souta bajke to poznał od swojej matki, jak wielkie było jego zaskoczenie, kiedy ta legenda okazała się prawdą, a on sam jej częścią.

Konami, firma znana z produkcji gier na konsole, prezentuje nam 3 częściowe anime Otogi-Jushi Akazukin, które to już od pierwszych minut zalatuje konsolowym RPG. Zaczyna się od muzyki, która sprawia wrażenie żywcem wyjętej z gry - Piskliwe dźwięki mają oddać pogode i spokój panujący w otaczającym swiecie. Nie zapomniano i o walce, oraz głównych źłych - oni też zostali obdarowani "trzymającymi poziom" melodyjkami.

Rówież samym postaciom można wiele zarzucić. Nie chodzi mi tu nawet o sposób w jaki zostały one narysowane. Główni bohaterowie są śmieszni, ale wierzcie mi, ciężko jest się z nich śmiać. Oni są najzwyczajniej żałośni. Zeby daleko nie szukać: nie wiem ile trzeba mieć fantazji aby tak jak w Otogi-Jushi Akazukin przedstawić wojowniczkę z świata magii.
Trzeba jednak przyznać Konami że potrafiło tak "kwaśne" anime bardzo ładnie zapakować. Rysunki i animacje pozostają bez zarzutu, a jeśli nie będzie wam przeszkadzał dziecinny wygląd postaci, to nawet bardzo mocno wychylają się ponad przeciętność.


Dla kogo jest to anime? Po tym co zobaczyłem (i przeżyłem) dochodze do wniosku że dla dzieci, ale takich naprawde małych... malutkich.

Recenzent: AzzL
Tytuł anime: Otogi-Jushi Akazukin
Ilość widzianych odcinków: 1
Strona oficjalna: http://www.kadokawa.co.jp/toribla/

 


Main
»
Strona główna
» Redakcja
» Forum Anime Rebellion
» Forum KTA
» Historia strony
» Reklama
» Konkurs Teledysków Anime
Recenzje
»
Anime

» Film
»
Pierwsze wrażenie

Teksty
»
Tutoriale
Multimedia
»
Teledyski
(AMV)
» Programy
Prace fanów
»
fan Ficks
»
fan Gfx

 
Rei Official Website ~ always for JMUSIC world