zeonforces.net - Polski Serwis Mobile Suit Gundam
 
Untitled Document

Nawet jeśli poczujecie przykrą woń Power Ragner'sów, nie zniechęcajcie się!

 

Oglądając opening Original Generation pomyślałem:"Rany, kolejne Power Rangers". Jednak w trakcie trwania odcinka coraz bardziej zmienialem swoje zdanie.

Nie wiem czyja to zasługa. Może dlatego, że to wprowadzający epizod gdzie brakuje jeszcze finałowych walk? Ciągle mam te przeczucie, że gdzieś tam, w scenariuszu jednego z odcinków Original Generation kryje się historia rodem z Power Rangers.

Pierwszy epizod prezentuje nam głównie walkę i zagadkę. Uważam że to dobre posunięcie ze strony twórców ponieważ komu na "dzień dobry" chce się słuchać np. nudnych gadek o biografii głównych bohaterów? Tak więc wszystko dzieje się szybko i prowadzi do jednego - kim jest główny zły? Piękny dzień. Za chwilę ma się odbyć prezentacja nowego modelu robota, aż tu nagle pojawiają się niespodziewani goście i robią takie zamieszanie, że trup ściele się gęsto. Oczywiście są niesamowicie dobrzy dzięki nowym modelom maszyn i pokonać ich potrafi

tylko grupka najlepszych, których pociski się nie imają. Fabuła może nie najwyższych lotów, ale wierzcie mi, na starcie potrafi wciągnąć.

Najmilszym dla mnie zaskoczeniem w Original Generation jest grafika. Autorzy najnowszych tytułów na temat mechów aż przesadzają z efektami i obrazami komputerowymi przez co anime traci swój urok i coraz bardziej przypomina animację 3D. Original Generation to przepięknie wykonane roboty i kolorowa kreska. Wszystko zgrywa się ze sobą bardzo dobrze i cieszy oko.

Muzyka jest typowo mechowa. Wzniosłe brzmienia instrumentalne podkreślające powagę i grozę sytuacji. Czuć ten klimat ;)

Jedynie co mógłbym zarzucić Original Generation po pierwszym odcinku to drobny chaos zdarzający się czasem podczas walk. Wszyscy gdzieś latają i co chwilę ktoś wybuchnie... - momentami może zdezorientować.

Nie jestem wielkim fanem mechów jednak Original Generation wciągnęło mnie. Bardziej wymagający, zwolennicy trójwymiarowych Macroosów, mogą przejść obok tego tytułu obojętnie, jednak miłośnicy klasyki pokochają go.

 

Recenzent: Pogo
Tytuł anime: Original Generation
Ilość widzianych odcinków: 1 z 3
Strona oficjalna: http://www.suparobo.jp/srw_lineup/srw_og2/

 

Main
»
Strona główna
» Redakcja
» Forum Anime Rebellion
» Forum KTA
» Historia strony
» Reklama
» Konkurs Teledysków Anime
Recenzje
»
Anime

» Film
»
Pierwsze wrażenie

Teksty
»
Tutoriale
Multimedia
»
Teledyski
(AMV)
» Programy
Prace fanów
»
fan Ficks
»
fan Gfx

 
Rei Official Website ~ always for JMUSIC world