zeonforces.net - Polski Serwis Mobile Suit Gundam
 
Untitled Document
Słodko...

Mała, wiejska szkoła. Sakura Mikan i Imai Hotaru są 'najlepsiejszymi' przyjaciółkami - choć patrząc z boku, ich przyjaźń wygląda naprawdę dziwnie. Dziewczynki różni od siebie wiele. Niemal wszystko. Mikan jest żywiołowa, emocjonalna i baardzo wylewna. Hotaru zaś opanowana, chłodna i niezwykle utalentowana. Właśnie dzięki swoim talentom zostaje przeniesiona do elitarnej szkoły w Tokio. Cóż znaczą jednak kilometry wobec prawdziwej przyjaźni? Stęskniona Mikan jedzie za nie dającą od roku żadnego znaku życia Hotaru i ku swemu zaskoczeniu zostaje przyjęta do 'najelitarniejszej szkoły'. A co tam odkrywa...

Słodko. To pierwsze słowo jakie przyszło mi na myśl kiedy oglądałem opening "Gauken Alice". Badziewnie - to było drugie. Złotą malinę temu, kto skomponował rozpoczynającą anime muzykę. 'To-to' co słyszymy byłoby ciężkie do przełknięcia nawet w czasach Pegazusa i jego piszczących kawałków. Melodyjka odstraszy lepiej niż najgorsza recenzja, której na temat "Gakuen Alice" nie sposób napisać.

Anime jest słodkie i dla wielu to właśnie będzie jego największym minusem. Początkowo niektóre postacie irytowały mnie samym swoim 'byciem' na ekranie. Wszystko jest tu takie kawaii-cute-urocze. Mikan zachowuje się jak wyjęta z cukierniczki - może zemdlić. Jednak mimo, że sam nie jestem fanem tego typu humoru, to muszę przyznać, że momentami całkiem nieźle się uśmiałem . Tu należą się duże brawa na stojąco dla zespołu odpowiedzialnego za grafikę i animację, który nawet najbardziej oklepane motywy potrafił przedstawić w komiczny sposób.

Największym plusem "Gakuen Alice" są niewątpliwie postacie. Mikan i Hotaru są jak Flip i Flap - zupełnie różne i przez to totalnie zabawne.

Anime należy do tak bardzo nie lubianego przeze mnie gatunku - 'zwariowane przygody nastolatek' , a mimo to spodobało mi się. Postacie są wyraziste (nie tylko graficznie), fabuła lekka, z silnym wątkiem mówiącym o sile prawdziwej przyjaźni, a i ten kolorowy świat jest jakoś tak przyjemnie pogodny. Gdybym zainteresował się przed ściągnięciem na dysk, co też będę oglądał, pewnie wybrałbym inny tytuł. Jednak teraz wcale nie żałuje tych 75 minut. Ostatecznie nie mam powodu aby skreślić "Gauken Alice", co więcej - lekko zmieszany - polecam.

 

Recenzent: AzzL
Tytuł anime: Gakuen Alice
Ilość widzianych odcinków: 3
Strona oficjalna: http://www.sonymusic.co.jp/Animation/alice/

 

Main
»
Strona główna
» Redakcja
» Forum Anime Rebellion
» Forum KTA
» Historia strony
» Reklama
» Konkurs Teledysków Anime
Recenzje
»
Anime

» Film
»
Pierwsze wrażenie

Teksty
»
Tutoriale
Multimedia
»
Teledyski
(AMV)
» Programy
Prace fanów
»
fan Ficks
»
fan Gfx

 
Rei Official Website ~ always for JMUSIC world