zeonforces.net - Polski Serwis Mobile Suit Gundam
 
Untitled Document

Przepraszam, czy mogę zapisać Twoje imię?

 

 

"Człowiek, którego imię zostanie zapisane w tym notesie zginie. Notes nie zadziała jeżeli autor nie wyobrazi sobie twarzy osoby, której imie pisze. Dlatego osoby dzielące to samo imię nie będą pod działaniem notesu. Przyczyna śmierci powinna zostać opisana w przeciągu 40 sekund od napisania imienia. Gdy przyczyna śmierci nie zostanie określona, osoba po prostu umrze na atak serca. Po wpisaniu przyczyny śmierci, szczegóły jej dotyczące powinny zostać opisane w przeciągu następnych 6 minut i 40 sekund".

Taką oto natatkę przeczytał Raito w znalezionym przez siebie Notesie Śmierci. Co to ma być - myślał - jakiś głupi kawał? Notes który zabija, dobre... Wątpliwości wątpliwościami, znaleziska jednak nie wyrzucił.

Nieco później, w domu, przed telewizorem,

"Człowiek, który wczoraj zabił i okaleczył 6 osób zabarykadował się w sierocińcu, wziął 8 zakładników, wliczając w to małe dzieci. Policja ustaliła tożsamość przestępcy,| jest to niejaki Kurou Otoharada, 42-letni bezrobotny. Właśnie trwają negocjacje".

Kurou Otoharada
Mimo wątpliwości chłopak wziął notes i wpisał w nim imię przestępcy - tak na próbę... Mija 40 sekund. Zakładnicy wychodzą, do budynku wbieda policja. Porywacz leży na ziemi, nie żyje.

Co można zrobić mając taki notes? Zniszczyć go? A może zabić swoich wrogów? Raito nie idzie na łatwiznę. Postanawia zbawić świat. Postanawia zabić wszystkich kryminalistów.
Naturalnie nagły zgon ogromnej liczby morderców, gwałcicieli i innych nie ujdzie uwadze policji. Do walki z Raito, nazywanym przez media Kira, staje najskuteczniejszy z detektywów - tajemniczy L. Nikt nie zna jego imienia, ani twarzy. Raito nie może więc najzwyczajniej go zabić. Wie zaś, że zrobić to musi. L obiecuje, że Kira za jego zbrodnie czeka kara śmierci. Stawką w tej rywalizacji jest więc życie jej uczestników. Ten, który pierwszy odkryje tożsamość swego oponenta zywcięzy. Przegranego czeka śmierć.

Jestem pod wrażeniem. Twórcy "Death Note" mieli naprawdę dobry pomysł, wokół którego potrafili stworzyć niesamowicie wciągającą historię. Żaden z widzianych przezemnie odcinków nie był niepotrzebnym wypełniaczem serii. Każde 30 minut to nowe wątki, nowe informacje na temat Raito i L, nowe postaci mające swoj udział w rywalizacji obu oponentów. Uff, jest tego naprawdę sporo, a z odcinka na odcinego widz dostaje coraz więcej... i coraz więcej chce.


Na temat animacji i muzyki rozpisywać się nie będę. Ani nie przeszkadzają, ani tak ważne tu wcale nie są. Dla sprawiedliwości napiszę tylko, że są ok - bardzo ok. Kiedy jednak czytacie kryminał nie patrzycie na papier. To historia was w ciąga. Ta w "Death Note" - łącząca w sobie najlepsze elementy sensacji, horroru i kryminału właśnie - wciąga jak czarna dziura. Przekonajcie się sami. Polecam.

 

Recenzent: AzzL
Tytuł anime: Death Note
Ilość widzianych odcinków: 6
Strona oficjalna: http://www.ntv.co.jp/deathnote/

 


Main
»
Strona główna
» Redakcja
» Forum Anime Rebellion
» Forum KTA
» Historia strony
» Reklama
» Konkurs Teledysków Anime
Recenzje
»
Anime

» Film
»
Pierwsze wrażenie

Teksty
»
Tutoriale
Multimedia
»
Teledyski
(AMV)
» Programy
Prace fanów
»
fan Ficks
»
fan Gfx

 
Rei Official Website ~ always for JMUSIC world