zeonforces.net - Polski Serwis Mobile Suit Gundam
 
Untitled Document

"He hehe... czy... he... czy to krew?!?"

 

Eh... nastoletnia Saya żyje ze swoją przybraną rodziną, chodzi do szkoły, bierze udział w zawodach sportowych. Jej kłopot polega na tym że nie pamięta co robiła wcześniej. Przeszłość o niej jednak nie zapomina i w brutalny sposób niszczy jej życie. Czyli historia z cyklu "nastolatka nieświadoma swej mocy stawia czoła złu"... znowu.

Początek szablonowy aż do bólu, a i później nie jest lepiej. Wszystko rozwija się w aż do bólu schematyczny sposób. Są przebłyski, jest zaskoczenie, strata i rozpacz, strach i dylematy - nic nowego. Poza tym sama historia jest opowiadana baaardzo powoli. Chodzi pewnie o to aby mieć co pokazywać przez, już teraz zaplanowane, 52 odcinki. Po sześciu epizodach jednak nic praktycznie nie zostało wyjaśnione. W zasadzie wiemy tylko tyle że jedni bohaterowie klasyfikują się do grona "tych dobrych" kiedy pozostali są najwyraźniej tymi... nie do końca porządnymi.

Paskudne (dla anime oczywiście;) jest to, że na mojej prywatnej "liście denerwujących rozwiązań w Blood+" pierwsze miejsce zajmuje główna bohaterka. Rozumiem - nie każdy musi ze spokojem przyjmować rewolucje w swoim życiu, ale strasznie irytuje mnie zachowanie w stylu "czemu ja?", albo "zrobię to aby obronić tych których kocham".

Wizualnie Blood+ majstersztykiem nie jest. Nie podoba mi się sposób rysowania postaci. Patrząc na nie widziałem raczej plastikowe lalki niż żywych ludzi. Poza tym jak do tej pory anime to jest, jeśli nie liczyć pojednynczych scen, strasznie słabo animowane. Najlepiej widać to już w pierwszym epizodzie, kiedy bohaterka skacze przez tyczkę. Jej ruchy są po prostu nienaturalne. Również samo otoczenie nie zachwyca. Przy jego zerowej animacji twórcy nie mieli żadnych ambicji aby zrobić z pojawiających się scenerii coś więcej niż tylko tło wydarzeń.


Blood+ nie jest złym tytułem. Do tej pory jednak prezentuje się jako anime z każdej strony przeciętne. Jednak dla lubiących demoniczno-gotyckie klimaty powinno się podobać.

 

Recenzent: AzzL
Tytuł anime: Blood+
Ilość widzianych odcinków: 6 z 52
Rodzaj: horror
Strona oficjalna: http://www.blood.tv/

 

Main
»
Strona główna
» Redakcja
» Forum Anime Rebellion
» Forum KTA
» Historia strony
» Reklama
» Konkurs Teledysków Anime
Recenzje
»
Anime

» Film
»
Pierwsze wrażenie

Teksty
»
Tutoriale
Multimedia
»
Teledyski
(AMV)
» Programy
Prace fanów
»
fan Ficks
»
fan Gfx

 
Rei Official Website ~ always for JMUSIC world