zeonforces.net - Polski Serwis Mobile Suit Gundam
 
Untitled Document

Nani? Baka! Nani? Baka! Nani? Baka! Nani? Baka! Nani? Baka! Nani? Baka! Nani? Baka! Nani? Baka! Nani? Baka! Nani? Baka! Nani? Baka! Nani? Baka! Nani? Baka! Nani? Baka!...

 

 

Bohater - samotnik, przystojniak posiadający ukryte zdolności które traktuje naturalnie i nie zdaje sobie z nich sprawy:
a) samotnik z własnego wyboru (podąża własnymi ścieżkami bo czuje swoją inność) - egoista
lub
b) samotnik z wyboru otoczenia (nikt go nie lubi bo jest jakiś inny) - pesymista
Pojawia się ONA i odkrywa w herosie talent jakich mało (naturalnie przypadkiem)
Bohater przuca dotychczasowe życie i staje się jeszcze większym "bosem"

Oto standardowy plan na standardową fabułe do anime. Dorzućmy do tego częste powtarzanie takich słów jak "nani?" czy "baka", całe hektolitry kropelek spływających po głowie i częste nadciśnienie objawiające się żyłą na czole. Niestety z Bleach jest jeszcze gorzej. Główny bohater Karin ,to już od samego początku największy macho na osiedlu, którego dwie siostry oprócz odstawiania głupkowatych scen przed kurtyną dziwacznych

wzorków i czołgania się po ziemi z twordo wyrytym zmęczeniem powtarzając "Pomóż", nie potrafią chyba nic więcej. Ojczulek ciągle bije się ze swoim synem Karin'em, bo myśli....że tak trzeba. Rodzina Bundy'ch wymięka.

Zawsze jest tak, że jakaś rzecz musi się z czymś kojażyć. Śnieg kojarzy się np. z zimą a księżyc z nocą. Dla większości osób na usłyszenie słowa "anime" przychodzą na myśl wszystkie te standardy przyjęte przez Blecha, a standardy szybko się nudzą. Z reguły nie kręci się dwa razy tego samego dobrego filmu.

Rysunki są dobre, nawet bardzo. Na pochwałę zasługuje współgra kolorów oraz zmiana ich rozmycia mająca na celu odróżnienia wymiarów świata (żeby bardziej to wyjaśnić trzeba nieco głębiej wdrążyć się w fabułę). Nieraz zobaczymy tu jakiś ładny efekt cieszący oko.

Muzyka oprócz openingu i endindu opiera się głównie na smętnych i groźnie brzmiących melodiach oddających mroczny klimat więc ciężko rozpisywać się na ten temat. Bardzo spodobała mi się piosenka rozpoczynająca Bleach. Z końcową jest już gorzej. Nie wiem dlaczego ale japończycy śpiewają angielskie piosenki jakby mieli zatkany nos ;P


Widziałem tylko dwa pierwsze odcinki Bleach i wątpie żebym miał ochotę na więcej. Wywarły one na mnie wystarczająco negatywne wrażenie, aby darować sobie ściąganie kolejnych epizodów. Pozatym za bardzo pachnie mi tu motywami z innych (starszych) japońskich kreskówek. Osoby które lubią nagminny japoński humor i jeszcze nie mają go dosyć, napewno polubią ten tytuł.

 

Recenzent: Pogo
Tytuł anime: Bleach
Ilość widzianych odcinków: 2
Strona oficjalna: http://www.tv-tokyo.co.jp/anime/bleach/main
_index.html

 


Main
»
Strona główna
» Redakcja
» Forum Anime Rebellion
» Forum KTA
» Historia strony
» Reklama
» Konkurs Teledysków Anime
Recenzje
»
Anime

» Film
»
Pierwsze wrażenie

Teksty
»
Tutoriale
Multimedia
»
Teledyski
(AMV)
» Programy
Prace fanów
»
fan Ficks
»
fan Gfx

 
Rei Official Website ~ always for JMUSIC world