zeonforces.net - Polski Serwis Mobile Suit Gundam
 
Untitled Document

Przekroczyłeś próg tego domu - jesteś matrwy

 

Pisząc recenzję "Klątwy 2", mógłbym równie dobrze skopiować to, co napisałem o części pierwszej, ograniczając się do dodania cyfry za każdym razem, gdy w tekście pojawia się tytuł filmu. Historia opowiedziana jest w ten sam sposób, kolej wydarzeń również jakby podobna, no i ta fabuła... Fabuła? A no tak, "Klątwa 2" nie jest już tylko zlepkiem historii połączonych w półtorej godzinny seans. W porównaniu do jedynki, część druga filmu ma Fabułę przez duże F - taką z głównym bohaterem i zawiłą intrygą. Tak, jest fabułą. Tylko po co?


Niestety - mimo, że nie najgorsza - filmowi ona nie służy.
Historia rozpoczyna się od wypadku samochodowego spowodowanego przez dziwne, czarne kocisko i nie mniej dziwnego chłopca. Poszkodowani - gwiazda japońskiego horroru Kyoko i jej chłopak - trafiają do szpitala, z którego wychodzi tylko kobieta. Dalej mamy serię straszności, które spotykających ją i stykające się z nią osoby, a wszystko prowadzi do przerażającego finału.


Może oczekiwałem po "Klątwie 2", że będzie ona po prostu nowym zbiorem historii. Chyba jednak chodzi o tą prostotę. Oglądając pierwszą cześć wiedziałem, że film powstał po to, aby straszyć. Nie chodziło o opowiedzenie jakiejś historii, tylko o lęk wzbudzony w widzu - i sprawdziło się to doskonale. Sequel jest jak dla mnie zbyt zamerykanizowany... sam do końca nie wiem co to ma oznaczać, ale oglądając "Klątwę 2" miałem wrażenie, jakby została nakręcona z myślą o przypodobaniu się zagranicznemu widzowi.


Film kojarzy mi się raczej z amerykańskim reamake'm niż poprzednią, japońską produkcją. Ostatecznie kontynuacja historii z klątwą w tytule sam w sobie zła nie jest. Dalej straszy i trzyma w napięciu. Osobiście jednak wyżej w swym rankingu grozy stawiam część pierwszą. Na szczęście jednak twórcy filmu będą mieli okazję się poprawić. Zakończenie klątwy nie pozostawia wątpliwości, co do tego, że część trzecia powstanie. Czekam z niecierpliwością.


Recenzent: AzzL
T ytuł filmu: Ju-on 2: The Grudge
Długość: 95 min
Rodzaj: Horror
Strona oficjalna: http://www.grudge-two.com/

 

 

 

 

 

 

 

Main
»
Strona główna
» Redakcja
» Forum Anime Rebellion
» Forum KTA
» Historia strony
» Reklama
» Konkurs Teledysków Anime
Recenzje
»
Anime

» Film
»
Pierwsze wrażenie

Teksty
»
Tutoriale
Multimedia
»
Teledyski
(AMV)
» Programy
Prace fanów
»
fan Ficks
»
fan Gfx

 
Rei Official Website ~ always for JMUSIC world