zeonforces.net - Polski Serwis Mobile Suit Gundam
 
Untitled Document

Dom w którym straszy

 

Ghhhhyyyy...
...
Aghrrrrrr...
...
Yhhrrrrrr...
.,.

Nie mogę się zdecydować, ale to było chyba coś takiego... tak między beknięciem, a charknięciem - jak jakaś zakręcona chrypa. I wiecie co? GROZAAAA! No ale, skoro Japończycy straszyli już małymi dziećmi, telefonami i kasetami, to czy jest aż tak dziwne, że zabrali się też za kruczowłosą, białolicą, multistawową (uff) kobietę z chorym gardłem?... a jakby jej było mało, jest jeszcze kot, dom i chłopiec - tak na dokładkę.


Tym jednak, co chcecie przeczytać nie jest moje paplanie o dźwiękach, ale opinia. Zacznę więc od tego, czym powinienem skończyć: film jest dobry, polecam. Czy spodziewaliście się czegoś innego?

Z "Klątwą"... będę używał polskiego tytułu - i tak wszyscy wiecie o jaki film chodzi; jak nie - patrz stopka. Z "Klątwą" więc jest jak z "Kręgiem" - prawie wszyscy widzieli, wszyscy słyszeli i trzeba naprawdę nienawidzić japońskiego kina (albo horroru w ogóle) aby mówić, że są to filmy słabe. Ogólnie, Japończycy potrafią straszyć. A że ponad to straszą w sposób wyszukany - tym lepiej dla widza... chyba. "Klątwa" potrafi przyśpieszyć bicie serca i oglądanie tego filmu samemu, nocą, w przyciemnionym pokoju jest mocnym przeżyciem. Dominuje nastrój oczekiwania - wiemy co się stanie, pytanie kiedy. Reżyser, Takashi Shimizu, potrafi wywołać strach. Gdy obejrzycie film, sami przekonacie się jak szeroki ma na to wachlarz sposobów.


Dla wszystkich, którzy wczoraj dosiedli się do kolejki o nazwie "japońskie kino grozy" powiem, że zgodnie z trendem rozpowszechnionym (chyba) przez "Krąg", film Shimizu jest w 100% bezkrwawy. Na dobrą sprawę nawet przemocy tam nie ma.

Film jest zlepkiem kilku osobnych historii, które łączy pewien dom i tytułowa klątwa, która spada na osoby przekraczające jego próg. Fabuły zbyt wiele tam nie ma - nie będę więc nic ujawniał. Powiem tylko, że jeśli oczekujecie wielkiej intrygi z głównym, pozytywnym bohateram kroczącym niepowstrzymanie do wielkieeego finału - zapomnijcie. Albo nie, obejrzycie. Bojąc się i tak nie będzie wam w głowie żadna intryga.


Recenzent: AzzL
T ytuł filmu: Ju-on: The Grudge
Długość: 92 min
Rodzaj: Horror
Strona oficjalna: http://www.juonthegrudge.com/

 

 

 

 

 

 

 

Main
»
Strona główna
» Redakcja
» Forum Anime Rebellion
» Forum KTA
» Historia strony
» Reklama
» Konkurs Teledysków Anime
Recenzje
»
Anime

» Film
»
Pierwsze wrażenie

Teksty
»
Tutoriale
Multimedia
»
Teledyski
(AMV)
» Programy
Prace fanów
»
fan Ficks
»
fan Gfx

 
Rei Official Website ~ always for JMUSIC world